Aktuálně

Baťa Road Show měla zastávku ve Zlíně

2. 6. 2016

< zpět (Aktuálně)

Modul s kanceláří Tomáše Bati, který začíná putovat po českých a slovenských městech, zastavil před 14. budovou ve Zlíně. Pro návštěvníky byl k dispozici do 2. června. Na počest 140. výročí narození této významné osobnosti akci Baťa Road Show uspořádala Nadace Tomáše Bati.

„Vždycky se hledaly vzory a Tomáš Baťa tím vzorem je. Je bezpochyby podnikatelskou ikonou, českého i světového podnikání. V proskleném modulu – mini muzeu – chceme ukázat jeho velikost i životní a podnikatelskou filosofii. Cílem je zviditelnit nejenom osobnost Tomáše Bati, ale současně i město Zlín. Vždyť Baťa a Zlín je téměř synonymum,“uvedl ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Kancelář Tomáše Bati byla poprvé představena při prvomájových oslavách ve vile Tomáše Bati. Následně vyjela do Otrokovic a postupně navštíví velká a baťovská města v Česku i na Slovensku. Putovat bude tři měsíce a od podzimu bude mít své místo v muzeu voskových figurín Grévin v Praze, kde má svou sochu i Tomáš Baťa.

Součástí putovní výstavy je i doprovodný program pro děti i dospělé, v rámci něhož si mohou vyzkoušet například repliky dobových her či výrobu „skutečné boty“. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace z osobního i profesního života Tomáše Bati a zároveň se mohu zapojit do soutěže o nejlepší fotografii z kanceláře Tomáše Bati.

„Odkaz Baťa nejsou boty, odkaz Baťa je zejména systém, který se může pro mnohé stát návodem na úspěch. Tak neváhejte a přijďte,“ zve Pavel Velev.

 

Harmonogram putovní výstavy Baťa Road Show 2016:

 

3. – 10. 6.        Brno

11. – 15. 6.       Třebíč

16. – 22. 6.       Ostrava

23. – 29. 6.       Partizánské

30. 6. – 5. 7.     Bratislava

26. – 28. 8.       Zlín (v rámci Barum Czech Rally)

Září – říjen        Praha, Muzeum Grévin

 

Kancelář vznikla v prostoru modulu vizovické společnosti KOMA Modular, která propojila moderní modulární architekturu s dobovým funkcionalistickým vybavením kanceláře Tomáše Bati.

(S využitím tiskové zprávy od MMZ)