Aktuálně

Den pro dětskou knihu nabídne bohatý program

25. 11. 2016

< zpět (Aktuálně)

14|15 BAŤŮV INSTITUT bude v sobotu 26. listopadu hostit Den pro dětskou knihu. V Krajské knihovně Františka Bartoše a v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je pro děti připraven bohatý program. Nebudou chybět tvořivé dílny, čtení nebo divadelní představení. Pro mladé čtenáře je přichystán speciální bonus. Děti do 15 let, které se v tento den poprvé přihlásí do knihovny, získají registraci do knihovny na rok zdarma.

Děti se mohou těšit na dopoledne plné zábavy. Den pro dětskou knihu zahájí vernisáž výstavy obrázků z výtvarné soutěže Vánoce u nás doma za hudebního doprovodu ZUŠ Harmonie. Návštěvníci knihovny budou mít možnost v čase mezi 9.00 – 10.30 hodnotit vystavené práce. Tři nejlepší výtvarné práce budou vyhlášeny pod skončení divadelního představení a děti, které je vytvořily, budou odměněny krásnými knihami a hračkami. „Zvláštní cenu udělí kocour Miloš, maskot Zlínské knihovničky pro děti,“ uvedla projektová manažerka knihovny Ludmila Plačková.

„Touto již tradiční akcí chceme podpořit čtenářství. U dětí je důležité vzbudit zájem o čtení v raném věku a podporovat je v této zálibě,“ vyzdvihla hlavní záměr akce ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová. Program v knihovně je inspirován sbírkami pohádek a říkadel Františka Bartoše. Pro děti a jejich doprovod je připravena předvánoční výtvarná dílna Kohoutek, koník, slepička, tak hrávala si naše babička, kde si děti mohou vyrobit ozdoby na vánoční stromeček. Milovníci loutek si také přijdou na své. Divadlo Povidlo uvede v tento den představení Kašpárek pánem skalního hradu. Prodej vstupenek bude zahájen v sobotu 26. listopadu od 9.00 v recepci v budově 15. Vstupné bude 40 Kč, snížené 30 Kč a pro děti do 2 let zdarma. Dopoledne v knihovně pak bude završeno společným čtením z Bartošovy Kytice.

K akci se připojuje také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně programem pro děti a rodiče František a jeho nezvední kamarádi, kde se děti dozvědí, jak si hrávali jejich vrstevníci před více než sto lety. Společně budou luštit nářeční slova a každý si vyrobí loutku Františka nebo některého z jeho uličnických kamarádů. Dílna se uskuteční v 5. podlaží budovy 14 v expozici Františka Bartoše.

Více informací k programu najdou lidé na www.kfbz.cz.

 

PLAKÁT K S PROGRAMEM AKCE


Kontakt:
Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
T | 573 032 120
M | alena.babicova@14-15.cz