Aktuálně

Déšť mírně ovlivnil program benefičního koncertu pod širým nebem

13. 6. 2016

< zpět (Aktuálně)

Nevlídné deštivé počasí ovlivnilo program benefičního koncertu, který se konal v pondělí 13. června na platformě ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Filharmonie Bohuslava Martinů bohužel kvůli dešti nemohla zahrát, proto v průběhu večera největší část koncertu odehrál Prague Cello Quartet. Za filharmonii vystoupila houslistka Jitka Šuranská, která své vystoupení obohatila také o zpěv. Celý večer vyvrcholil videomappingem.

Koncert pod širým nebem si přišlo poslechnout 1346 lidí. Záštitu nad ním převzala radní pro oblast sociálních věcí, národnostních otázek a menšin Mgr. Taťána Valentová Nersesjan a radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Ing. Ladislav Kryštof. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří i přes nepřízeň počasí na koncert přišli. Výtěžek ze vstupného ve výši 55 200 korun poputuje ve prospěch Kojeneckého a dětského centra, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, p. o. a Za sklem o. s. Obě organizace poskytují široké spektrum služeb rodinám s dětmi postiženými autismem,“ uvedla krajská radní odpovědná za sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan s tím, že Zlínský kraj plánuje i v budoucnu pokračovat ve spojení kulturních a charitativních aktivit. „Pomáhat je normální, a pokud umíme najít model, jak jít pomoci naproti, proč to neudělat,“ doplnila krajská radní. 

Filharmonii Bohuslava Martinů si vyslechla jen část publika. O skladbu od Ludwiga van Beethovena: Symfonii č. 5 c mol, op. 67 (známou jako „Osudovou“) nepřišli lidé, kteří dorazili už na generální zkoušku. „Jako kompenzaci za neodehraný avizovaný koncert nabízí Filharmonie Bohuslava Martinů možnost 50 % slevy na taneční vystoupení Ulsan Metropolitan Dance Company, které pořádá filharmonie 7. října 2016 v Kongresovém centru ve Zlíně. Slevu obdrží prvních 100 posluchačů koncertu, kteří se prokáží platnou vstupenkou ze 13. června 2016. Možnost uplatnění této slevy bude od 3. srpna 2016 v pokladně FBM, kdy zahajujeme předprodej na mimořádné koncerty nové sezóny,“ řekl ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý.

Kompenzaci nabídla také Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, která sídlí ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. „Lidem po předložení vstupenky z koncertu umožníme zdarma vstup na výstavu kreseb a rukopisů Karla Hynka Máchy nebo do expozice Prostor Zlín | Řády umění,“ řekl ředitel Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Václav Mílek.

„Velké poděkování si zaslouží všichni, kteří se na charitativním koncertu podíleli a celou akci organizačně zvládli. Velké poděkování patří Prague Cello Quartetu a skvělé houslistce Jitce Šuranské. Věřím, že i přes nepříznivé podmínky byl pondělní večer krásným hudebním zážitkem a ráda bych také poděkovala všem návštěvníkům, kteří svou účastí tuto charitativní akci podpořili,“ řekla ředitelka
14|15 Baťova institutu Petra Kubíková.

Koncert se konal v rámci cyklu „Muzikanti, hrajte...“, který se poprvé na platformě uskutečnil v roce 2014 u příležitosti Roku české hudby. Tehdy filharmonie zahrála skladbu od Antonína Dvořáka: SYMFONII Č. 9 E MOLL, OP. 95 Z NOVÉHO SVĚTA. V loňském roce zlínská filharmonie zahrála během benefičního koncertu, jehož výtěžek byl věnován Potravinové bance ve Zlínském kraji, filmové melodie.

Akci finančně podpořila NADACE ŽIVOT UMĚLCE. Pořadateli 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. a Zlínský kraj.

          

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz

Další informace:
Mgr. Renata Janečková           
tisková mluvčí Zlínského kraje                         
T | 577 043 190, 731 555 161
M | renata.janeckova@kr-zlinsky.cz