Aktuálně

Děti nosí do knihovny do výtvarné soutěže obrázky

21. 11. 2016

< zpět (Aktuálně)

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně vyhlásila již tradiční výtvarnou soutěž pro děti do 10 let. Děti malují a kreslí, jak vypadají svátky u nich doma.

„Letos děti tvoří na téma Vánoce u nás doma. První obrázky do soutěže už děti přinesly a moc se těšíme na další,“ řekla ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.

Obrázky je potřeba doručit do knihovny nejpozději 22. listopadu, následně budou knihovnice připravovat výstavu, která bude k vidění od soboty 26. listopadu ve foyer knihovny. Toto datum není náhodné, je to celostátní Den pro dětskou knihu. V rámci tohoto dne návštěvníci vyberou tři nejlepší výtvarné práce, a děti, které je vytvořily, budou odměněny krásnými knihami a hračkami. Zvláštní cenu udělí kocour Miloš, maskot Zlínské knihovničky pro děti.

„Na Den pro dětskou knihu bude patřit celá knihovna dětem. Při přípravě dopoledního programu jsme se inspirovali sbírkami pohádek a říkadel Františka Bartoše. Pro děti a jejich doprovod je připravena předvánoční výtvarná dílna, představení Divadla Povidlo Kašpárek pánem skalního hradu a společné čtení z Bartošovy Kytice,“ pozvala do knihovny projektová manažerka Ludmila Plačková.

Návštěvníci mohou využít příležitost a v tento den zdarma registrovat do knihovny děti do 15 let. Více informací o soutěži i Dnu pro dětskou knihu najdete na www.kfbz.cz.

VÍCE INFORMACÍ O SOUTĚŽI

Kontakt:
Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
tel.: 573 032 505, 734 860 722
e-mail: plackova@kfbz.cz

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.kfbz.cz