Aktuálně

Dnem pro dětskou knihu odstartoval ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU vánoční program

26. 11. 2016

< zpět (Aktuálně)

Již šestý ročník Dne pro dětskou knihu se konal v sobotu 26. listopadu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Hlavní program připravila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, s tvořivou dílnou se ale k akci připojilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Program pro rodiny s dětmi se odehrával ve 14. i v 15. budově v továrním areálu. Do knihovny a muzea přišlo během dopoledne přes čtyři sta návštěvníků.

„Letošní ročník byl inspirován sbírkami pohádek a říkadel Františka Bartoše, jeho krásnou knihou Kytice a sbírkou dětského folkloru Naše děti“, přiblížila letošní téma ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.  Pro děti byla připravena výtvarná dílna Kohoutek, koník, slepička, tak hrávala si naše babička, 163 návštěvníků si odneslo ručně vyrobené ozdoby na vánoční stromeček. Téměř sto diváků shlédlo divadelní představením Kašpárek pánem skalního hradu v podání Divadla Povidlo z Otrokovic.

Během dne 29 dětí využilo možnosti bezplatné registrace a stali se tak čtenáři Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. V muzeu byl pro děti připraven program s dílnou pro děti a jejich rodiče František a jeho nezvedení kamarádi.

Do výtvarné soutěže na téma Vánoce u nás doma přišlo do knihovny 165 obrázků. V dopolední soutěži hlasovalo 141 návštěvníků Dne pro dětskou knihu a bylo uděleno šest cen: 1. místo - Eliška Hurtová (9 let), 2. místo - Petra Šrubařová (9 let), dvě 3. místa – Vilém Částka (7 let) a Veronika Kolářová (5 let), dále bylo uděleno čestné uznání pro kolektivní dílo – 4. třída ZŠ Štefánikova, Zlín a Cena kocoura Miloše – Veronika a Jakub Doleželovi (5 a 3 roky).

Výstava obrázků je k vidění ve vstupní hale Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně až do 2. ledna 2017. Ceny pro vítěze, kteří si svou odměnu nepřevzali v sobotu 26. listopadu během Dne pro dětskou knihu, budou k vyzvednutí v oddělení pro děti ve 3. podlaží budovy 15. Poděkování za ceny do výtvarné soutěže patří sponzorům: Neoluxor Books a.s. a Fatra a. s. Napajedla.

Den pro dětskou knihu je celostátní akce, jejíž termín je stanoven vždy na poslední listopadovou sobotu, tedy sobotu před první adventní nedělí. Tímto programem také odstartoval ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU bohatý vánoční program, který připravují všechny čtyři organizace zasídlené v tomto kulturně-vzdělávacím centru. Během něho se uskuteční nejrůznější tvořivé dílny, koncerty i vánoční výstavy.

 

Podrobnosti o vánočních programech naleznou zájemci ZDE.

 

              

Kontakt:
Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

 

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz