Aktuálně

Hledá se babička čtenářka!

17. 02. 2017

< zpět (Program)

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojila do projektu Čtenář roku a vyhlásila soutěž o nejlepší babičku čtenářku. Nominujte svou babičku i Vy! Březen je měsícem čtenářů, knihovny po celé republice připravují různé akce, kurzy a pořádají soutěže.

Jednou takovou soutěží je Čtenář roku, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Tradice oceňování nejlepších čtenářů začala v roce 2011. Po kategoriích jako táta čtenář nebo čtenářská třída přišla řada na babičky. Babička je fenomén české literatury. Podle Boženy Němcové je babička moudrá, laskavá, starostlivá žena, která nám nejen pomáhá vychovávat děti, ale stává se i rádkyní širokém okolí, i právě proto bychom měli letos vzdát holt všem babičkám a ocenit je.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se do projektu také zapojila, lidé mohou do soutěže nominovat své kandidátky do 3. března 2017.

„Cílem této aktivity je posilovat společenský význam četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají nebo podporují“, komentovala soutěž ředitelka zlínské knihovny Zdeňka Friedlová.

Nominace zasílejte pomocí formuláře http://bit.ly/babickactenarka nebo můžete vyplnit nominační lístek v Ústřední knihovně ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a v obvodních knihovnách na Jižních Svazích, na Dílech a v Malenovicích.

„Účastnit se může každá babička, která má platnou roční registraci do naší knihovny a je aktivní čtenářkou“, upřesnila pravidla soutěže vedoucí oddělení pro děti Jana Hoferková.

Vylosovaná babička čtenářka bude pozvána na slavnostní vyhlášení a předání cen, které se uskuteční během Večera s Andersenem v pátek 31. března 2017.

Další informace o soutěži a březnovém programu najdete na www.kfbz.cz.

Kontakt:

Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz