Aktuálně

Krajská knihovna zve na Týden knihoven

4. 10. 2016

< zpět (Aktuálně)

Již 20. jubilejní ročník celostátní akce Týden knihoven, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR, se po celý tento týden koná také ve Zlíně.

Letošní motto zní „Braňte knihu“ podle známého Ladova a Mahenova plakátu z roku 1934, který byl při příležitosti Týdne knihoven znovu vydán. Také Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojí řadou programů.

„Příznivci literatury se mohou těšit na program s názvem Básníci v Rusku (4. 10. v 17 hod.), kdy do krajské knihovny zavítá zlínský spisovatel a výtvarník Jaroslav Kovanda a společně s básníkem a novinářem Milanem Libigerem budou vyprávět o svých zážitcích z cesty do Ruska. Na následující den (5. 10. v 16 hod.) je připravena přednáška Marka Obdržálka o Sergeji Prokofjevovi – Hudba, vášeň života, společně si tak připomeneme 125. výročí narození tohoto významného ruského skladatele,“ pozvala do knihovny její ředitelka Zdeňka Friedlová.

Knihovna na své půdě přivítá spisovatelku, blogerku, překladatelku Ivu Pekárkovou, nominovanou na cenu Magnesia Litera, autorku populárních knih Postřehy z Londonistánu, Levhartice, Pečená zebra a dalších. Její vyprávění a autorské čtení se uskuteční v rámci Maratonu čtení v pátek 7. 10. v 17 hod.

Týden knihoven se nese také ve znamení novinek a malých „dárků“ pro čtenáře. V oddělení pro děti bude připraveno nejedno překvapení, včetně nových stolních her.

„V Týdnu knihoven představíme také novou službu s názvem Odlož to!. Jedná se o odložení knihy z volného výběru, což doposud nebylo možné. Více informací o této službě najdete na našem webu www.kfbz.cz,“ doplnila Ludmila Plačková, projektová manažerka knihovny.

Knihovna nezapomněla ani na nejmladší. Celý týden bude v Ústřední knihovně probíhat Kvíz kocoura Miloše, zábavná soutěžní hodinka na téma knihy a knihovny pro žáky 4. a 5. tříd základních škol.

V obvodních knihovnách Jižní Svahy, Malenovice a Díly jsou připravena hravá a soutěžní odpoledne pro děti. V Týdnu knihoven se konají také pravidelná Dopoledne pro maminky s dětmi na Jižních Svazích. Tato společná setkávání s knížkou se budou se opakovat každé první úterý v měsíci.

 

Kontakt:
Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
tel.: 573 032 505, 734 860 722
e-mail: plackova@kfbz.cz
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvková organizace
14|15 BAŤŮV INSTITUT, budova 15, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín
www.kfbz.cz / info@kfbz.cz / www.facebook.com/zlinknihovna

 

Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka, 14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz