Aktuálně

Krajská galerie přiblíží dílo Rudolfa Kremličky zajímavým doprovodným programem

10. 04. 2017

< zpět (Program)

Výstava RUDOLF KREMLIČKA (1886-1932): Cesta k modernímu obrazu představuje v reprezentativním průřezu Kremličkovo malířské dílo, charakterizované prolínáním figurálních motivů s krajinomalbou. K výstavě této významné osobnosti moderního malířství připravila galerie komentované prohlídky, výtvarnou dílnu pro děti i edukační programy pro školy. Výstava bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU už jen do 30. dubna.

V úterý 11. a 25. dubna v 17.00 hodin jsou pro návštěvníky přichystány komentované prohlídky s kurátorkou výstavy Pavlínou Pyšnou z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, na kterých se lidé dozvědí více informací o díle i životě Rudolfa Kremličky.

„Na výstavě mohou návštěvníci vidět Kremličkovo dílo ze všech etap jeho tvůrčí činnosti. Najdou zde postavy z pražského i venkovského prostředí, řadu variací ženských postav s náměty tanečnic, myček a zejména toalet, které zpodobují upravující se či osušující se nahé ženy v uzavřené místnosti. Expozice nabídne návštěvníkům také pohled na Kremličkovu krajinářskou tvorbu, která vycházela ze zážitků získávaných na různých místech rodné země, ale také během oblíbených zahraničních cest,“ uvedla kurátorka výstavy.

Pro děti od pěti do patnácti let je připravena v sobotu 15. dubna výtvarná dílna. „Nejprve s dětmi nahlédneme na výstavu Rudolfa Kremličky a potom si vyzkoušíme, jaké je povolání malíře. K obrazu vytvoříme skicu, namalujeme jej a nakonec zarámujeme,“ představila program dílny Tereza Čelůstková z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Více informací získají návštěvníci na emailu: tereza.celustkova@galeriezlin.cz nebo telefonním čísle 573032224. Pro základní a střední školy jsou k výstavě připraveny edukační programy. Objednávky je možné uskutečnit na emailu: martin.cada@galeriezlin.cz nebo telefonicky na čísle 573032207.

Samostatná výstava Kremličkova díla se koná ve Zlíně po 50 letech. Krajské galerii se podařilo zapůjčit obrazy z významných sbírkových institucí, jako je Národní galerie v Praze, Moravská galerie v Brně či Západočeská galerie v Plzni a nabídnout tak návštěvníkům ucelený pohled na Kremličkovo dílo. Výstava navazuje na volnou sérii výstavních projektů Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, které jsou věnovány vrcholným představitelům české výtvarné scény v přelomovém období závěru 19. a první poloviny 20. století.

„Výstava bude slavnostně ukončena v pátek 28. dubna večerem poesie s prozaikem, básníkem a zástupcem legendární skupiny Šestatřicátníci, Pavlem Švandou. Úvodní slovo bude mít Alena Blažejovská a večer poezie s podtitulem Mudrc bělmem hudebně doprovodí jazzové seskupení Radima Hanouska,“ přiblížil program derniéry Pavel Petr z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Více informací naleznete na www.14-15.cz.

Kontakt:

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz