Aktuálně

Německá literatura, poezie i odborná témata, taková je druhá polovina Literárního jara

02. 05. 2017

< zpět (Program)

Na přelomu dubna a května probíhá ve Zlíně 8. ročník festivalu Literární jaro Zlín 2017. Po Jáchymu Topolovi, Miloši Urbanovi, Kláře Smolíkové a filmovém večeru se mohou návštěvníci těšit na další zajímavý program. Festival se v tomto ročníku věnuje mj. německé literatuře a významu redakční práce při vydávání knih.

Ve středu 3. května (v 10.00 hod.) se budou nakladatelé a redaktoři Marek Turňa z Knihy Zlín, Pavel Jungmann z Archy a Martin Stöhr z Hostu věnovat problematice redakční a nakladatelské práce. Do panelové diskuze se mohou zapojit i účastníci programu. Tentýž den odpoledne představí Martin Stöhr sbírku zlínského básníka Stanislava Špačka s názvem Noční hráč (3. 5. v 17.00 hod.). O umělecký přednes se postará herec zlínského divadla Zdeněk Lambor, hudební doprovod zajistí Zlatka Pelikánová a kapela Marnatosnaha.

Čtvrtek 4. května (v 17.00 hod.) bude věnovaný německé literatuře, konkrétně Patricku Süskindovi a jeho novele o dětství na venkově s názvem Pan Sommer. Číst se bude tentokrát v Parku Komenského společně s Martinem Pášmou, dramaturgem Zlínského filmového festivalu a Jessicou Exnerovou, iniciátorkou Klubu milovníků knih. Hudební doprovod zajistí talentovaná zlínská muzikantka Eliška Lajdová. „Literární jaro tentokrát vezmeme do přírody a mezi lidi do parku u Klubu 204 (bývalé knihovny). Věřím, že nám počasí bude přát,“ doplnila ředitelka knihovny PhDr. Zdeňka Friedlová.

Už je tady zas. Tak zní název knihy německého autora Timura Vermese, kterou přiveze herec Lukáš Hejlík se svým kolegou Alanem Novotným na závěr festivalu (5. 5. v 18.00 hod.). Scénickým čtením ztvární příběh o tom, jak se Adolf Hitler probudí v roce 2011.

Festival se koná za podpory Zlínského kraje, statutárního města Zlína a dalších partnerů.

Více informací o programu i autorech najdete na www.14-15.cz a na www.literarnijaro.cz.

Ilustrační foto: archiv KKFB Zlín

Kontakt:

Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz