Aktuálně

Muzeum luhačovického Zálesí zve na Dětskou slavnost

30. 05. 2017

< zpět (Program)

Při příležitosti Mezinárodního dne dětí a ukončení výstav „U nás doma v domečku pro panenky“ a „Pelíšky aneb Můj pokojíček snů“ pořádá Muzeum luhačovického Zálesí ve čtvrtek 1. června Dětskou slavnost. Pro děti je připraven celodenní zábavný program a jako dárek budou mít tento den vstup do muzea zdarma.

„Dopoledne muzeum nabízí objednaným školám výtvarné dílny a lektorský program, odpoledne je určeno veřejnosti, zejména rodičům s dětmi. Program slavnosti je spojený s výstavami a prezentací muzejních aktivit pro děti a je naplněn tvořivými dílnami, předváděním výroby dřevěného nábytku pro panenky, soutěžemi a loutkovým divadlem,“ uvedla PhDr. Blanka Petráková, vedoucí Muzea luhačovického Zálesí.

Během dne bude vyhodnoceno návštěvnické hlasování o nejoblíbenější „pelíšek“ v rámci výstavy „Pelíšky aneb Můj pokojíček snů“, která byla doprovodným projektem k výstavě „U nás doma v domečku pro panenky“. Pokojíčky snů do standardizovaných dřevěných boxů tvořili na zadání muzea žáci osmi základních škol, základních uměleckých škol a gymnázií ze zlínského kraje pod vedením svých pedagogů. „Vznikly fantazijní světy, futuristické vize i realistické miniatury moderního bydlení, plné nápadů a originálních řešení, všechny obdivuhodné,“ doplnila Blanka Petráková.

Slavnost vyvrcholí v 15.30 hodin dětskou historickou módní přehlídkou, kterou muzeum připravilo ve spolupráci s Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma.

Obě výstavy mohou návštěvníci vidět až do 4. června. Po skončení poputuje výstava Pelíšky do Slavičína a poté do dalších zúčastněných škol, aby tvorbu mladých architektů a designérů mohli obdivovat i ostatní zájemci.

Více informaci na www.muzeum-zlin.cz.

pozvanka

Kontakt:

PhDr. Blanka Petráková
vedoucí muzea
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně – Muzeum luhačovického Zálesí
T | 606 250 786
M | muzeum.luhacovice@seznam.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz