Aktuálně

Malenovický hrad se na delší dobu uzavře

7. 9. 2016

< zpět (Aktuálně)

Už jen do konce září mají lidé možnost prohlédnout si hrad v Malenovicích. Gotické, později renesanční sídlo totiž čekají rozsáhlé opravy, které potrvají až do jara 2018.

Památka z poloviny 14. století se dočká rekonstrukce. „Je nutné zpevnit základy, odvlhčit zdivo na nádvoří. Při opravách se počítá také s opravami vnitřních omítek a venkovní fasády. Naposledy se větší opravy na hradě prováděli v 70. letech minulého století,“ řekl Pavel Hrubec, ředitel Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které má hrad ve své správě.

Muzeum proto už během letních prázdnin zahájilo velké stěhování. Postupně se sbírkové předměty převáží do muzejního depozitáře v Otrokovicích. Stálé expozice v hradu se začnou vystěhovávat během září. „Jako první se od 5. září uzavřela zoologická expozice Zvířata na Zemi a člověk, odkud se musí odvážet preparovaná zvířata, kostry zvířat, fotografie nebo zoologické mapy. Po uzavření hradu pak odvezeme nábytek, vybavení, dokumenty a historické exponáty i z ostatních sálů,“ doplnil ředitel muzea s tím, že se jedná o tisíce sbírkových předmětů a mobiliáře.

Více informací na stránkách muzea.

 

 

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz