Aktuálně

14|15 BAŤŮV INSTITUT bude hostit festival Očima generací

04. 04. 2017

< zpět (Program)

Mezigenerační festival Očima generací, který je určen všem bez rozdílu věku, se uskuteční 5. dubna ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Bohatý program je připraven v  Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně i v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu, hudební vystoupení i autorské čtení. Tématem letošního ročníku je „Vystup ze své ulity“.

„Odpolední mezigenerační a rodinný program svým pojetím představuje různorodé aktivity dětí, mládeže a seniorů s cílem nejen pobavit, ale také ukázat, že vzájemnou tvůrčí spolupráci umíme o svých životech sdělit mnohem více a také mnohem víc ty druhé pochopit. Poznání barevnosti lidského života v jeho různých etapách skýtá barevnou paletu činností, které nás vzájemně obohacují bez rozdílu věku,“ uvedla Ing. Eva Nytrová, ředitelka projektu OČIMA GENERACÍ.

Festivalové odpoledne začne již v 15 hodin ve stálé expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost, kde je pro děti a jejich doprovod připraveno interaktivní zpestření prohlídky. Vstupné je 35 Kč.

V kavárně je pro návštěvníky připravena od 16 do 18 hodin ARTová dílna Vzkazy v lahvi, kde budou účastníci malovat a vzájemně si posílat vzkazy.

„V 16:20 vystoupí děti ze ZUŠ Morava v hudebním medailonku Za zvuků kytary. Následovat bude slavnostní zahájení výstavy Očima generací: Vystup ze své ulity, která prezentuje výtvarné a literární práce dětí, mládeže a seniorů Zlínského kraje, kteří se rozhodli vystoupit ze své ulity a představit sebe sama tak, jak by si přáli, aby je vnímali ti druzí,“ doplnila Ing. Eva Nytrová.

Po vernisáži se návštěvníci mohou těšit na hudební vystoupení pro dvě generace Music forallpeople v podání Ondry a Pavla Košuta.

„Pozvání na účast na festivalu přijala také Kniha Zlín, která představí své knižní novinky v nakladatelství. Návštěvníky zajisté potěší autorské čtení Silvie Lečíkové z knihy Baťovský prodavač, které i letošní ročník festivalu v naší knihovně také zakončí,“ uvedla projektová manažerka Ludmila Plačková z Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a Asociace krajů ČR.

Více informací na www.14-15.cz.

Kontakt:

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz