Aktuálně

Výstava Zde žijí lvi Richarda Jaroňka podpoří zlínskou onkologii

21. 10. 2016

< zpět (Aktuálně)

14|15 BAŤŮV INSTITUT ve Zlíně bude od 31. října hostit výstavu Zde žijí lvi. Fotografie cestovatele a fotografa Richarda Jaroňka budou slavnostně představeny 2. listopadu, kdy součástí vernisáže bude i přednáška autora fotografií a jejich dražba. Velkoformátové snímky zachycující krásy Afriky si lidé mohou prohlédnout až do 24. listopadu ve foyeru budovy 15.

Během výstavy se uskuteční také prodej doplňkových upomínkových předmětů. Výtěžek z prodeje pak organizátoři věnují ve prospěch projektu „Pomáhejte s námi onkologii“.

Přednáška Richarda Jaroňka je součástí výstavy Zde žijí lvi (Hic sunt leones), která v sobě zahrnuje profesionálně ztvárněnou grafiku s africkými prvky a návštěvníka vtáhne do divokého a stále úchvatného černého kontinentu. Celá výstavní kolekce představuje 80 druhů zvířat, jejich příběhy, přírodní nástrahy a strasti, boje o přežití, či mnohdy humorné, úsměvné a až komické situace, které život v Africe přináší.

„Hic sunt leones jsou příběhy. Nejde jen o „pouhé“ fotografie zvířat, ale o příběh. Mnohdy více jak roky pozorovaný život zvířete, či jindy jen vteřiny okamžiku přinášejí originální a někdy i doposud nezaznamenaný moment. Dnešní náročný návštěvník chce více než fotku – chce příběh! Smutný a drsný, veselý či úsměvný – ale příběh!,“ popisuje svoji výstavu Richard Jaroněk.

V budově 15, kde sídlí knihovna, bude k vidění část této unikátní výstavy. Během vernisáže se uskuteční také dražba velkoformátových fotografií ve prospěch projektu „Pomáhejte s námi onkologii“, jehož ambasadorem je herec Oldřich Navrátil. „Jako herec vím, co to je mít málo času. Zároveň si vážím toho, že jsem zatím zdráv a že zatím mohu dělat to, co mám rád. Bohužel každý takové štěstí nemá, proto jsem se rozhodl podpořit projekt Pomáháme onkologii. A to můžete udělat i vy zakoupením předmětů s potiskem. Jejich výtěžek půjde na nákup ultrazvukového systému pro potřeby onkologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ vyzval ambasador projektu Oldřich Navrátil.

Lidé mohou na zlínskou onkologii přispět tím, že si zakoupí některý z upomínkových předmětů – korálky nebo pilníky, které budou v prodeji na recepci v budově 15. Celý výtěžek pak věnují organizátoři na pořízení nových přístrojů na onkologické pracoviště Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Předání šeku zástupcům nemocnice se uskuteční během slavnostního večera v poslední den výstavy – tedy 24. listopadu. Projekt zastřešuje společnost OFSITO s.r.o. Více informací na www.pomahejteonkologii.cz.

 

Foto: archív Richarda Jaroňka

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz