Aktuálně

Výstava Zde žijí lvi vyvrcholila předáním šeku zástupcům zlínské onkologie

24. 11. 2016

< zpět (Aktuálně)

Derniéra charitativní výstavy Zde žijí lvi – Hic sunt leones se uskutečnila ve čtvrtek 24. listopadu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně. Součástí byl i slavnostní večer, během něhož byl předán výtěžek z dražby obrazů, upomínkových předmětů a další finanční dary zástupcům Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Onkologie tak převzala během večera finanční dar v hodnotě necelých sto tisíc korun. Nechyběla ani speciální přednáška cestovatele a fotografa Richarda Jaroňka z toulek Afrikou.

Celá výstavní kolekce představovala 80 druhů zvířat, jejich příběhy, přírodní nástrahy a strasti, boje o přežití, či mnohdy humorné, úsměvné a až komické situace, které život v Africe přináší. „Výstava Hic sunt leones je hodně nasmlouvána dopředu po celé republice, i na Slovensku. Pak má jít do Polska a Německa. Bude tři až čtyři roky bloudit Evropou, ale samozřejmě jakmile bude prostor, rád ji poskytnu na další dobročinnou akci, a nejenom ve Zlíně,“ uvedl Richard Jaroněk.

Hic sunt leones nejsou jen „pouhé“ fotografie zvířat, ale jde o jejich příběhy. Mnohdy více jak roky pozorovaný život zvířete, či jindy jen vteřiny okamžiku přinášejí originální a někdy i doposud nezaznamenaný moment. „Dnešní náročný návštěvník chce více než fotku – chce příběh! Smutný a drsný, veselý či úsměvný – ale příběh!,“ popisuje svoji výstavu cestovatel a fotograf.

Celá výstava byla součástí dlouhodobého projektu Pomáhejte s námi onkologii, který založila společnost Jiří Křístek – OFSITO s.r.o. Ambasadorem projektu je herec Oldřich Navrátil.

Během výstavy mohli návštěvníci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU podpořit zlínskou onkologii vydražením obrazů Richarda Jaroňka při vernisáži, zakoupením některých z upomínkových předmětů – korálků nebo pilníků, knih a školních pomůcek s motivy této výstavy či darem do kasičky umístěné u výstavy.

V závěru večera převzal primář zlínského onkologického oddělení MUDr. Milan Kohoutek s vrchní sestrou Bc. Bohumilou Vojtovou šeky s finančními prostředky, které se podařilo během měsíce listopadu získat. Z rukou Richarda Jaroňka to byla částka 28 650 Kč, šek na 40 000 Kč předal majitel společnosti OFSITO Jiří Křístek a šek na 30 000 Kč věnoval další partner projektu, společnost E-Gaming z rukou jejího zástupce Tomáše Knébla. Peníze jsou určeny na pořízení nového diagnostického přístroje na onkologické pracoviště Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. „Díky těmto částkám se stav konta ke včerejšímu dni vyšplhal na 231 284 Kč,“ uvedl na závěr Marek Šikula ze společnosti OFSITO.

 

Více informací na stránkách projektu POMÁHÁME ONKOLOGII.

 

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o
M | alena.babicova@14-15.cz
T| +420 573 032 120