Aktuálně

Knihovna má svoji festivalovou zónu

26. 05. 2017

< zpět (Program)

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně hostí druhým rokem literární zónu Zlín Film Festivalu Zlatá stuha, kde návštěvníci festivalu získají tipy na kvalitní čtení pro děti i mládež. Součástí je výstava ilustrací z knih oceněných Zlatou stuhou 2017 a výstava autorů dětského časopisu Raketa. Pro děti i dospělé jsou připravena autorská čtení a workshopy.

V pondělí dopoledne (29. 5.) zahájí literární program scénárista a dramaturg Tomáš Končinský a ilustrátor a výtvarník Daniel Špaček. Autoři oceněné knihy Překlep a Škraloup si pro děti připravili dílnu, kde si sami navrhnou svůj nepořádkostroj. Tentýž den odpoledne je připravena beseda s Tomášem Končinským. Vyprávět bude nejen o své knižní tvorbě, ale také o práci pro dětský kanál ČT:D, o tom, jak vzniká scénář pro seriál Doktor Martin a co pro něj znamená ocenění Magnesia Litera a Zlatá stuha, které obdržel v tomto roce.

Druhý den čeká na děti v literární zóně povídání, čtení a vyrábění s autorkou knihy Kocoure, ty se máš, Martinou Špinkovou. Malí čtenáři si odnesou domů kousek knížky. „V úterý přijede do Zlína také mladý výtvarník a grafik Patrick Antczak. Děti budou pracovat ve výtvarné dílně inspirované jeho novou knihou Alfabeta, která letos také získala ocenění Zlatá stuha,“ pozvala do knihovny zástupkyně Zlaté stuhy Lucie Šavlíková. Na středu připravili organizátoři dva programy, dílnu s Terezou Vostradovskou, autorkou oceněné knihy Hravouka a besedu s šéfredaktorem nakladatelství Albatros Petrem Eliášem na téma Kniha jako umění i řemeslo.

„Čtvrtek je věnovaný skvělé výtvarnici a spisovatelce Renátě Fučíkové. Dopoledne budou žáci základních škol besedovat o jejich knihách William Shakespeare a Praha v srdci. Odpoledne v 17 hod. zveme širokou veřejnost na besedu  s touto mimořádnou autorkou, která je nositelkou mnoha našich i zahraničních ocenění,“ přiblížila program ředitelka knihovny Zdeňka Friedlová.

Organizátory literární zóny jsou Zlatá stuha, Zlín Film Festival a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně.

Více informací najdete na www.kfbz.cz, www.zlinfest.cz a www.14-15.cz.

Kontakt:

Ing. Ludmila Plačková
Projektová manažerka, komunikace s veřejností
Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, p. o.
T | 573 032 505, 734 860 722
M | plackova@kfbz.cz

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 573 032 120, 736 505 513
M | alena.babicova@14-15.cz