Aktuálně

Zlínská filharmonie zahraje pod širým nebem Beethovenovu „Osudovou“ symfonii

7. 6. 2016

< zpět (Aktuálně)

Na netradiční hudební zážitek se mohou těšit v pondělí 13. června návštěvníci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně. Pod širým nebem se chystá charitativní koncert zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

Pod vedením dirigenta Stanislava Vavřínka zazní skladba od Ludwiga van Beethovena: Symfonie č. 5 c mol, op. 67 (známá jako „Osudová“). V doprovodném programu vystoupí Prague Cello Quartet. Večer, který bude moderovat Tomáš Gross, vyvrcholí videomappingem. Začátek koncertu je ve 20:00 hodin.

Záštitu nad koncertem převzala radní pro oblast sociálních věcí, národnostních otázek a menšin Mgr. Taťána Valentová Nersesjan a radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Ing. Ladislav Kryštof.

Výtěžek ze vstupného poputuje ve prospěch Kojeneckého a dětského centra, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, p. o. a Za sklem o. s.

„Je to jedna z možností, jak pomoct potřebným a zároveň rozšířit informace o tom, kde je potřeba pomoct. V letošním roce jsme se zaměřili na rodiny, ve kterých žijí děti s poruchami autistického spektra,“ řekla radní Taťána Valentová Nersesjan. Benefiční koncert mohou podpořit také podnikatelé. V takovém případě je třeba se obrátit přímo na zmiňované organizace. „Obě mají připraveny darovací smlouvy a podnikatel má navíc nárok na odčitatelnou položku ze základu daně,“ doplnila radní.

Koncert se koná v rámci cyklu „Muzikanti, hrajte...“, který se poprvé na platformě uskutečnil v roce 2014 u příležitosti Roku české hudby. Tehdy filharmonie zahrála skladbu od Antonína Dvořáka: SYMFONII Č. 9 E MOLL, OP. 95 Z NOVÉHO SVĚTA. V loňském roce zlínská filharmonie zahrála během benefičního koncertu, jehož výtěžek byl věnován Potravinové bance ve Zlínském kraji, filmové melodie. Všechny koncerty řídil Stanislav Vavřínek.

Předprodej vstupenek je na recepcích v budově 14 a 15 továrního areálu a v pokladně Filharmonie Bohuslava Martinů v Kongresovém centru Zlín. Vstupné je 100 Kč, děti do 15 let zdarma. V případě nepřízně počasí bude akce zrušena a cena vstupného bude lidem vrácena.

Aktuální informace na www.filharmonie-zlin.cz nebo www.14-15.cz. Akci finančně podpořila NADACE ŽIVOT UMĚLCE. Pořadateli jsou 14|15 Baťův institut, p. o., Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s. a Zlínský kraj.

 

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka
14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz

 

Další informace:
Mgr. Renata Janečková           
tisková mluvčí Zlínského kraje                         
T | 577 043 190, 731 555 161
M | renata.janeckova@kr-zlinsky.cz