Aktuálně

Zlínská krajská knihovna hostí festival OČIMA GENERACÍ

3. 6. 2016

< zpět (Aktuálně)

Mezigenerační festival Očima generací bude v sobotu 4. června hostit Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Program je určen všem bez rozdílu věku. Letošním festivalovým tématem je „Souznění“. Během dopoledne se v knihovně uskuteční slavnostní zahájení výstavy, autorské čtení s Jaroslavou Ševčíkovou a výtvarná dílna.

Program sobotního setkání je podle organizátorů koncipován tak, aby v jeho průběhu návštěvníci dostali odpověď na otázku: „Co víme o životech těch druhých, kteří se nacházejí v jiné etapě lidského života než my?“

Festivalové dopoledne se uskuteční v kavárně v budově 15 v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Celý program začne v 9:30 hodin slavnostním zahájením výstavy OČIMA GENERACÍ – SOUZNĚNÍ, která představuje výtvarné a literární práce dětí, mládeže a seniorů ze Zlínského kraje. Během vernisáže vystoupí také Kytarové trio ZUŠ Morava Zlín.

Po vernisáži čeká návštěvníky od 10:00 hodin autorské čtení s Jaroslavou Ševčíkovu, během něhož se bude číst z půjčovací výstavky knih a tiskovin na téma Mezigenerační vztahy. Úryvky budou z tiskovin, které připravila Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, a z autorčiných publikací, které napsala s žáky ZŠ Vsetín, Sychrov 97.

Závěr programu je naplánován před polednem. V průběhu celého dopoledne se uskuteční ARTová tvůrčí výtvarná dílna, přístupná všem bez rozdílu věku. Ve spolupráci s lektorkami budou návštěvníci realizovat společný projekt inspirovaný probíhající Výstavou OČIMA GENERACÍ. „Rádi přivítáme generační dvojice i trojice, které mohou vytvořit svůj vlastní umělecký projekt – "Ve dvou (ve třech) se to lépe táhne“, oznámili pořadatelé.

Festival OČIMA GENERACÍ ve Zlínském kraji se koná pod záštitou členů Rady Zlínského kraje Taťány Nersesjan Valentové a Ladislava Kryštofa. Vstup je zdarma.

 

Kontakt:
Mgr. Michaela Mitáčková
PR manažerka, 14|15 Baťův institut, p. o.
T | 736 505 513
M | michaela.mitackova@14-15.cz