Akce | Výstavy

ZOBRAZIT PROGRAM

12. 5. - 24. 9. 2017

Nový zlínský salon 2017

Zlínské salony navazují na tradici historických salonů, které se konaly každoročně ve Zlíně v letech 1936–1948. Jednalo se o nejrozsáhlejší přehlídky soudobého československého resp. českého (v letech 1939–1944) výtvarného umění. Obnovení těchto přehlídek formou Nového zlínského salonu se uskutečnilo v roce 1996 pod záštitou a za účasti prezidenta Václav Havla. Nový zlínský salon je od počátku koncipován jako trienále.

Nový zlínský salon 2017

STÁLÁ EXPOZICE

Princip Baťa

Expozice "Princip Baťa – Dnes fantazie, zítra skutečnost" je svým rozsahem i propracovaností ojedinělou nejen v České republice, ale též v celé Evropě. V expozici jsou začleněna 3 velká témata: Obuv a produkce firmy Baťa, Film a Cestovatelství.

Princip Baťa

8. 6. – 12. 11. 2017

Je-libo dobrou kávu?

Autorská výstava ze sbírky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně představí historii kávy a kávových náhražek, způsoby přípravy, náčiní i dobovou reklamu. K výstavě je připraven i zajímavý doprovodný program. V neděli 11. června je připraven historický minifestival náhražkové kávy CAFÉ CALMA.

Je-libo dobrou kávu?

9.  4. – 29. 10. 2017

Malováno na dřevo

Výstava představí soubor malovaného nábytku a malovaných hodin „švarcvaldek“ – součástí tradičních venkovských interiérů z našeho regionu. Vystavené exponáty, především z 19. století, pocházející ze sbírkového fondu muzea jihovýchodní Moravy. Doprovodné texty jsou věnovány vlastnímu fenoménu malovaného nábytku a jeho místu v domácnostech, drobné ikonografické doklady představí prostředí, v němž tyto předměty žily a sloužily.

Malováno na dřevo

Důležité informace

Program v PDFPronájem prostor 14|15  

Aktuálně