Edukační a animační programy pro školy a mimoškolská zařízení

GALERIE | CELOROČNĚ

< zpět (PRO ŠKOLY)

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně má v nabídce nové animační programy, které návštěvníky provedou stálou expozicí díky nově vytvořeným pracovním listům. Poutavé a interaktivní úkoly jsou připraveny pro různé věkové kategorie dětí a různé typy škol, od mateřských přes 1. a 2. stupeň základních škol až po střední školy.

Nedílnou součástí výstav jsou edukační či animační programy. Cílem těchto programů je, aby si návštěvníci odnesli nejenom vizuální zážitek, ale také pochopení kontextu děl a výstavy. Jedná se o zprostředkovávání současného a moderního umění veřejnosti. Ta bude do problematiky uváděna jak formou rozhovorů, diskuzí, přednášek autorů samých, tak na konkrétních praktických výtvarných úkolech a technikách v prostorách expozice a v námi připravované dílně. K výstavám je připraven pracovní list. Úkoly v něm jsou voleny tak, aby byly v přímé vazbě k určité výstavě a jsou souhrnem obsahové problematiky jednotlivých děl.

Tyto programy probíhají v rámci projektu České a slovenské vzdělávání uměním, na české straně v krajské galerii ve Zlíně a na Slovensku v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíně. Nové pracovní listy pro obě expozice vznikly také díky podpoře získané z tohoto mikroprojektu, který je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty.

NABÍDKA EDUKAČNÍCH PROGRAMŮ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

NABÍDKA EDUKAČNÍCH PROGRAMŮ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

NABÍDKA EDUKAČNÍCH PROGRAMŮ PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

  

 

Ukázka zážitkového programu pro školy (v pdf verzi)

Aktuální edukační programy

V současnosti je možné navštívit animační a edukační programy k nové stálé expozici v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Na programy je nutné se předem objednat.

Kontakt: 
Martin Čada, tel.: 775 665 247 
e-mail: martin.cada@galeriezlin.cz 

    

Foto: archív KGVU ve Zlíně