Reference

Tábor Záhady Baťovského Zlína

PROGRAMY V MUZEU, GALERII A KNIHOVNĚ

O letních prázdninách se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU konaly příměstské tábory. Čtyři turnusy byly zaměřeny na poznávání města Zlína a jeho historie. To vše prostřednictvím her, interaktivních programů a výtvarných dílen.

Interaktivní výstava her a hlavolamů

ZÁBAVNÉ PŘEDSTAVENÍ NEJNOVĚJŠÍCH HER

Výstava her a hlavolamů nabídla zábavu pro malé i velké návštěvníky. K vidění byly deskové logické hry, společenské hry, Smart hry, hlavolamy, ježci v kleci, stavebnice nebo puzzle. Během výstavy se konaly také workshopy.

Filharmonie pod širým nebem

KONCERT ORCHESTRU NA PLATFORMĚ

Přibližně 1500 návštěvníků zavítalo večer v pondělí 16. června 2014 na netradiční hudební zážitek do 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Na platformě pro ně zahrála zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů.

Módní přehlídka Exit 2014

NETRADIČNÍ OBHAJOBA DIPLOMOVÝCH PRACÍ

Výstava absolventských diplomových a bakalářských prací studentů Ateliéru designu obuvi a Ateliéru designu oděvů FMK UTB. Akce vyvrcholila netradiční módní přehlídkou v garážích pod platformou.

Meet Czech Design 2014

PŘEHLÍDKA SOUČASNÉHO DESIGNU

Přehlídka MEET CZECH DESIGN 2014 představila tvorbu vycházejících hvězd designu v jednom z jeho tradičních českých center – unikátním funkcionalistickém Zlíně.

Festival muzejních nocí 2014

CELONÁRODNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU VE ZLÍNĚ

Zlín měl tu čest hostit 16. května 2014 celonárodní zahájení Festivalu muzejních nocí, který se konal na mnoha místech v republice až do 14. června. Během slavnostního odpoledne byli představeni držitelé ocenění Gloria musaealis 2013.

Udělení cen Salvator 2013

CENA HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE

Cena Salvator 2013 – Cena hejtmana Zlínského kraje byla jedenáctým ročníkem tradičního ocenění za mimořádné činy v oblasti ochrany života, zdraví, majetku a bezpečnosti obyvatel.

Barcamp 2014

KONFERENCE O NOVÝCH TRENDECH

Barcamp je síť otevřených konferencí a workshopů, obyčejně se zaměřuje na nové trendy v internetových aplikacích, designu, nových technologiích, médiích, reklamě, podnikání a dalších souvisejících oborech.

Čokoládová show

VÝSTAVY A PREZENTACE

V čokoládové království se proměnil 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Prostory 15. budovy v prosinci 2013 hostily další ročník Čokoládové show. V sále C a v kavárně se konaly nejrůznější předváděcí akce.

Pro Amicis Musae

OCENĚNÍ ZLÍNSKÉHO KRAJE V OBLASTI KULTURY

Ocenění „PRO AMICIS MUSAE“ za významný a podstatný přínos kulturnímu rozvoji regionu udělovali představitelé Zlínského kraje v prostoru 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Pro ročník 2013 byly využity prostory kavárny Šachmat.

Setkání Magistrátu města Zlína

PŘEDSTAVENÍ NOVÉHO KULTURNÍHO KOMPLEXU

Setkání vedoucích pracovníků Magistrátu města Zlína se konalo v 15. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Setkání bylo připraveno v sálu B a ve foyer. Bohatý catering formou obědu byl připraven v předsálí.

Festival In Factory

MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL

Multižánrový festival IN FACTORY (hudba, literatura, design, film, divadlo) organizovala skupina lidí pod vedením Jana Svobody. Návštěvnost festivalu byla přes 800 lidí, ale jednalo se o nultý ročník.